Donderdag 17 mei 2012
Datum plaatsing: 28 mei 2010

NK Grasmaaien voor oldtimertractoren in Nistelrode



Nistelrode (Bernheze): De oldtimer onder de ol dtimers. Zo mag de Ford van Antonie van Campen rustig ge noemd worden. De oude rood-wit te tractor stamt uit 1949, maar ziet er nog altijd picobello uit. Zondag staat Van Campen, woon achtig op de grens van Loosbroek en Heesch, met zijn oude Ford aan de start van het eerste Nederlands Kampioenschap Grasmaaien voor Oldtimers in Nistelrode. Voor het eerst kunnen de bestuurders van de oude voertuigen hun maaikun sten aan een groot publiek laten zien. „Er worden in clubverband al langer maaiwedstrijden gehou den, maar dan ben je de beste van je club en dan? Dan is er niks meer. Daarom gaan we nu voor het eerst een Nederlands Kam pioenschap houden”, vertelt Piet van der Poel, voorzitter van de Klassieke LandbouwWerktui gen Vereniging. Bij de grasmaaiwedstrijden draait het vooral om precisie. Alle deelne mers krijgen een grasveldje van twintig meter breed en dertig me ter lang tot hun beschikking.

„Voordat ze beginnen wordt alle maai-apparatuur beoordeeld. Dan starten ze met het openingszwad, de eerste snede van het gras, die netjes recht moet zijn. Daarna stoppen ze even omdat de jury dan het openingszwad beoordeelt, en vervolgens gaan ze verder met het maaien van het hele veld”, legt Van der Poel uit.

Volgens Van Campen, die onlangs nog de wedstrijd van zijn club won, komt er nog heel wat kijken bij een grasmaaiwedstrijd. „ Je kunt niet zomaar gaan maaien.

Voordat je begint, meet je met een meetlint en stokken precies uit hoe je gaat maaien”, aldus Van Campen. „Je moet precies uitko men en je mag geen gras aan de kant leggen als je er net niet meer door kunt.” Zonder voorbereiding meedoen aan het NK grasmaaien is volgens Van Campen zo goed als zinloos. „ Als je het nog nooit eerder gedaan hebt, eindig je zeker onderaan. Het is niet zo makkelijk om netjes te maaien..”

De organisatie van het eerste NK grasmaaien rekent zondag op zo’n 45 deelnemers uit het hele land.

„Er zijn zeker twintig verschillen de soorten oldtimer tractoren te zien. De meeste zijn van de perio de tussen 1955 en 1965. En die heb ben allemaal weer een ander soort maaiapparaat”, zegt Van der Poel.

„Voor veel mensen is het een hob by om die oude tractoren te verza melen, maar het is natuurlijk nog leuker als je er iets mee kunt doen. Toertochten en braderieën zijn er voldoende, maar zo’n grasmaai wedstrijd is weer eens wat an ders.”

De wedstrijden worden gehouden op het zweefvliegveld van Aero club Nistelrode. „Het moeilijke van het organiseren van wedstrij den is om een locatie te vinden.

Het zweefvliegveld is een prachti ge plek, maar in het weekend wordt het gebruikt door de zweef vliegers zelf. Alleen op 30 mei mo gen ze niet vliegen omdat het Vol kel in deWolken is. Dus dat was voor ons dé kans om het die dag te doen”, aldus Van der Poel. „En we hopen dat er zoveel animo is dat we na het NK een aparte gras maaivereniging kunnen oprich ten.”

Het NK grasmaaien begint 30 mei om 10.00 uur. De eerste wedstrijden zijn om 11.30 uur. Toegang is gratis.

door Edith Verwegen/BD




Uw regio in beeld:

Een greep uit het thuisinhetnieuws fotoarchief:

algemeen nieuws

© 2012 Thuis in het nieuws | Webworks: DigiFactory Webworks | Design: Creativos 0.18725