Datum plaatsing: 23 oktober 2019

Jos Kusters nieuwe voorzitter vereniging Ons Middelbaar Onderwijs


Jos Kusters nieuwe voorzitter vereniging Ons Middelbaar Onderwijs


Regio (Regionaal): De raad van toezicht van vereniging Ons Middelbaar Onderwijs heeft Jos Kusters benoemd tot voorzitter van de raad van bestuur. Jos Kusters is op dit moment nog voorzitter van het college van bestuur van VISTA college in
Limburg. Jos start zijn nieuwe functie op 1 januari 2020. Hij volgt Eugène Bernard op die per 1 oktober gestart is als voorzitter van het college van bestuur van Stichting Limburgs Voortgezet Onderwijs (LVO).


De raad van toezicht zocht naar een mensgerichte en inspirerende voorzitter die intrinsiek gedreven is om de waarden, zoals die in de identiteit van vereniging OMO zijn vertaald, mee uit te dragen. Die passie heeft om de talenten van leerlingen en
medewerkers in brede zin tot bloei te laten komen. Een collegiale bestuurder, met gedrevenheid en hart voor het onderwijs en de uitdagingen waar het onderwijs voor staat. De raad van toezicht is verheugd te kunnen melden dat zij deze gevonden heeft in de persoon van Jos Kusters.

Jos Kusters: ”Ik vind het eervol om samen met medewerkers van vereniging OMO mijn ervaring en passie in te mogen zetten voor goed modern onderwijs voor onze leerlingen.”

Jos Kusters heeft nagenoeg zijn hele carrière in het onderwijs gewerkt, onder andere bij Fontys Hogescholen en het ministerie van Onderwijs. Van 2008 tot 2013 was Jos Kusters directeur van LOOK / Wetenschappelijk Centrum
Leraren Onderzoek Open Universiteit waarna hij voorzitter werd van het college van bestuur van ROC Leeuwenborgh in Sittard-Geleen, Maastricht en een aantal kleinere gemeenten. Op 1 januari 2019 ontstond het VISTA college uit een fusie tussen ROC Leeuwenborgh en Arcus College, met Jos als voorzitter van het college van bestuur.

Jos Kusters studeerde tussen 1974 en 1978 aan de Academie voor Lichamelijke Opvoeding in Tilburg. In 1999 behaalde hij aan de Rijksuniversiteit Groningen een masters degree in strategisch management.

Zijn nevenfuncties op dit moment zijn:
* Voorzitter Vereniging Kwaliteitsbevordering Bestuurders Beroepsonderwijs
* Voorzitter Strategische Adviesraad Fontys Educatie
* Bestuurslid stichting ‘ieder MBO een practoraat’
* Lid Stuurgroep Nationaal Regieorgaan Onderwijsonderzoek
* Bestuurslid Economische Samenwerking Zuid-Limburg
* Bestuurslid Limburgse Werkgevers Vereniging kring Zuid
* Lid Expertcommissie Onderwijs-Arbeidsmarkt LWV
Jos Kusters is 63 jaar en geboren in Oirsbeek. Hij is getrouwd, vader van twee
kinderen en woont in Waalre.

Vereniging Ons Middelbaar Onderwijs
Ons Middelbaar Onderwijs, opgericht in 1916, is een vereniging van scholen voor voortgezet onderwijs in voornamelijk Noord-Brabant. De scholen, van gymnasium tot en met praktijkonderwijs, ontwikkelen de talenten van iedere leerling door ‘goed onderwijs’ te bieden geïnspireerd vanuit de katholieke traditie. Zo verwerven de
leerlingen passende startposities voor vervolgonderwijs en voor toetreding tot de maatschappij. De scholen van vereniging Ons Middelbaar Onderwijs kennen een grote verscheidenheid die de bron vormt voor kennisdeling en daarmee voor het versterken van de professionaliteit van onze docenten. Door het benutten van schaalvoordelen
zijn de scholen bovendien samen sterker en kunnen ze toch kleinschalig blijven. En daar profiteren onze leerlingen van. Meer informatie op www.omo.nl

Foto door Stan van KeulenUw regio in beeld:

Een greep uit het thuisinhetnieuws fotoarchief:


© 2020 Thuis in het nieuws | Webworks: DigiFactory Webworks | Design: Creativos 0.14006