Datum plaatsing: 04 november 2021 - Laatst gewijzigd: 08-11-2021 20:10:42

Groot internationaal toernooi taekwondo


Groot internationaal toernooi taekwondo


Rosmalen ('s Hertogenbosch): Met een trotse smile op zijn gezicht kondigt Rob Hoogeboom aan dat er op 20 november in sporthal De Hazelaar iets groots staat te gebeuren. “Dat is voor het eerst in de historie van het sportcomplex dat er een groot internationaal taekwondo toernooi plaatsvindt. Het is fijn dat er weer veel kan op sportgebied nadat er zoveel activiteiten anderhalf jaar lang niet konden doorgaan.”

Door Herman van Dinther

Rob (61): “Taekwondo Rosmalen is met vijfendertig leden geen grote club, was tot twee jaar geleden zelfs nog niet eens een officiële vereniging of stichting. Maar in september 2019 hebben we de stap toch maar gezet om een ‘rechtspersoon’ te worden. William Verstappen, Thijs Quispel en ik vormen het stichtingsbestuur waarbij ik de rol van secretaris op me heb genomen. Veel mensen weten niet dat taekwondo een Koreaanse ongewapende vechtkunst en
vechtsport is met de nadruk op zelfverdediging. Door training ontwikkelt de sporter zelfvertrouwen, discipline, lichamelijke gezondheid, coördinatie en zelfverdediging. Om onze sport te promoten verzorgden we vóór coronatijd graag clinics bij verenigingen en scholen vooral om te onderstrepen dat taekwondo heel belangrijk kan zijn als middel van zelfverdediging. Jammer genoeg is dat dus een tijdje stilgevallen net als de trainingen in ons
clubhuis aan de Bisschop Bekkerslaan. We hebben daar een deel van het gebouw in gebruik dat heel vroeger de Laurentiuskerk was en later Dansschool Henry van Goethem. Tegenwoordig is er ook Fysiopraktijk bijCas gevestigd. De trainingen van onze jeugdleden konden trouwens wel doorgaan omdat we gebruik mochten maken van de parkeergarage van Heijmans aan de Graafsebaan. Door het overheidsadvies om thuis te werken stond de garage nagenoeg leeg dus dat was voor onze jeugdleden wel heel fijn. Hun dank hebben ze geuit door tekeningen te maken voor de medewerkers van Heijmans.”

Veel talent afgeleverd
“Taekwondo Rosmalen is al sinds bijna een halve eeuw actief, sinds 1976 alweer, waarbij de bezielende inbreng van Max Thümann van groot belang is geweest. Hij is al sinds 1981 rijks gediplomeerd hoofdleraar en daardoor tevens erkend Dan-examinator. Hij behaalde zijn 3de Dan in 1996 in Nijmegen. In al die jaren zijn er vanzelfsprekend veel leerlingen gekomen en gegaan waarbij het leuk is om te vermelden dat ouders en grootouders die vroeger les
kregen van Max, nu hun (klein) kinderen weer opgeven voor lessen. Max Thümann heeft aan het begin gestaan van Nederlands kampioenschap successen van diverse leerlingen. Diverse Rosmalense oud-leerlingen hebben door zijn inspiratie de overstap gemaakt naar grote clubs en zijn vandaag de dag actief op Europese- en Wereldkampioenschappen. Daarbij ontbreekt het zelfs niet aan de ambitie om de Olympische Spelen te halen.”

Toernooi
“Voor het toernooi op 20 november zijn al heel wat inschrijvingen binnen zowel uit binnen- als buitenland. Er komt natuurlijk heel wat kijken om een dergelijk evenement op poten te zetten maar we kunnen gelukkig een beroep doen op ouders en heel veel vrijwilligers. Ik ben heel blij met de sfeer die binnen Taekwondo Rosmalen bestaat, het is een hechte club waar ook nieuwe leden zich heel snel thuis voelen. Het is trouwens best opvallend, vind ik, dat de
laatste paar jaar met name jeugdleden zich spontaan aanmelden. Dat is uiteraard een goed teken en we hopen dat het evenement op 20 november veel publiek trekt wat de interesse in de sport zeker ook verder aanwakkert. We hebben ruimte genoeg om veel publiek te verwelkomen. Wat een toegangskaartje kost is nog niet bekend maar dat zal echt niet duur zijn want het mag geen belemmering zijn om naar De Hazelaar te gaan. Het deelnemersveld bestaat uit alle leeftijden. Het is een uniek toernooi met zowel Sparring als Tae Guek wedstrijden , verdeeld in allerlei
leeftijd-, gewicht- en bandklassen. Absoluut een mooie ervaring om te beleven,” benadrukt Rob.

Het toernooi wordt om 9.00 uur geopend, de wedstrijden beginnen om 9.30 uur.
Zie ook www.taekwondo-rosmalen.nl.

Foto: Rob Hoogeboom is als secretaris actief bij de Stichting Taekwondo Rosmalen maar is al tientallen jaren bij die sportclub in Rosmalen betrokkenUw regio in beeld:

Een greep uit het thuisinhetnieuws fotoarchief:

sport nieuws

© 2022 Thuis in het nieuws | Webworks: DigiFactory Webworks | Design: Creativos 0.14205